Anastasiya Fiadotava, FO osakonna teadur

Anastasiya Fiadotava

Haridus

Anastasiya Fiadotava on omandanud Valgevene Riiklikus Ülikoolis (Minsk) bakalaureusekraadi etnoloogia erialal ja Euroopa Humanitaarülikoolis (Vilnius) bakalaureusekraadi kaasaegse kunsti erialal 2014. aastal. Aasta hiljem omandas ta Valgevene Riiklikus Ülikoolis magistrikraadi ajaloo erialal. Aastatel 2016–2020 õppis ta Tartu Ülikoolis doktorantuuris ja kaitses 2020. aastal doktoritöö “Tänapäeva valgevene perehuumor: väljendusvormid, tavad ja rahvapärased vaated”. 2019. aastal oli ta külalisteadur Bruneli ülikooli (London) komöödiauuringute keskuses.

Töö

Aastatel 2019–2021 oli Anastasiya Fiadotava Eesti Kirjandusmuuseumi nooremteadur. Alates 2021. aastast on ta folkloristika osakonna ja Eesti-uuringute tippkeskuse teadur. Ta on pidanud ka mitmeid külalisloenguid Tartu Ülikoolis.

Tema peamised uurimisvaldkonnad on huumor, perefolkloor, huumori kasutamine kaasaegses meedias ja avalikkuses. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel folkloori- ja huumoriuuringute üritustel, sealhulgas Rahvusvahelise Huumoriuuringute Ühingu (ISHS), Rahvusvahelise Etnoloogia ja Folklooriühingu (SIEF), Ameerika Folklooriühingu (AFS), Rahvusvahelise Rahvajutu-uuringute Ühingu (ISFNR) ja Balti Uuringute Edasijõudnute Ühenduse (AABS) korraldatud konverentsidel. 2018. aastal aitas ta korraldada ISHS konverentsi Tallinnas. 2019. aastal pälvis ta USA-s Austinis ISHS konverentsil Don and Alleen Nilsen Young Scholar auhinna.

Alates 2020. aastast kuulub Anastasiya Fiadotava rahvusvahelist koroonaviiruse huumorikorpust koostanud ja analüüsivasse uurimisrühma. 2021. aastal on ta panustanud ka UNA Europa projekti "Huumor Euroopa avalikus sfääris". 2022. aastal osaleb Anastasiya Fiadotava projektis "Kunst Covid-19 huumoris".


Elulugu ja publikatsioonide nimekiri on siin.

Viimati muudetud:11.03.2022