Tekstid (5 tulemust)

Anabell, Benet, Boss, ...
(7 looma)
Üldinfo
Id:
2841
Arhiiviviide:
EFITA, F42-001-0989
Kogumise aasta:
Jututüübid:
-
Vastaja
Vanus:
Sugu:

Mis liiki lemmiklooma omate/omasite (tõug, sugu)?
Praegu on kass ja on olnud koerad ka.kass on emane.üks koertest oli vene spanjel ja paberitega teised on olnud segaverelised ja kass oli .ainult kass Myzzi on veel elus teised on parematel jahimaadele.
Mis on/oli lemmiklooma nimi (täisnimi, hellitusnimi)?
Kassi nimi on Myzzi hellitusnimi on kurru.koerte nimed olid Benet ,Boss ,Anabell1ja2 ,ja Paksu.ja kassi nimi oli Gärry
Kes lemmikloomale nime valis?
Nimed olid kohe olemas.ainult Beneti nimi oli enne kui ta saime.
Kas oli kohe olemas konkreetne nimi või kuulus valikusse veel teisigi nimesid?
Kohe oli olemas
Miks lemmikloomale just selline nimi valiti?
Kuna nimed meeldisid ainult Bossi nimega on selline lugu et ta valitses ja käitus nagu boss.
Brita, Kurru
(2 looma)
Üldinfo
Id:
3570
Arhiiviviide:
EFITA, F25-003-0005, 993
Kogumise aasta:
Jututüübid:
-
Vastaja
Sünniaasta:
Sugu:

Minu lemmikloomad on kass Kurru ja koer Brita. Kass sai oma nime selle järgi, et alguses ta nimi oli Furru, aga kuna ma oli pisike ja ei osanud ta nime hääldada ütlesin talle Kurru ja nüüd ta nimi ongi Kurru. Koer sai oma nime britakoogi järgi, sest see päev kui me ta võtsime toodi meile 3 britakooki ja siis otsustasime Brita kasuks. Kui me koera saime siis oli kindel reegel, et koera voodisse ei võta, aga mina ja mu õde ikka salaja võtsime ja nüüd magabki mu koer teki all ja pea padja peal.
Apple, Dobby, Kurru
(3 looma)
Üldinfo
Id:
3990
Arhiiviviide:
EFITA, F25-003-0005, 1610
Kogumise aasta:
Jututüübid:
-
Vastaja
Sünniaasta:
Sugu:

Koer Dobby - raamatust "Harry Potter" majahaldjas, et koer kaitseks ja valvaks maja Koer Apple - arvutifirma järgi, tundus tore nimi Neid ma kutsun aeg-ajalt hellitavalt Tobuks ja Äpuks, sest need on 'eestipärasemad' ja naljakamad nimed Kass Kurru - ta hingab ja nurrub väga valjult, seega ema pani ta nimeks Kurru (nurrumise/kurrumise järgi) Algul, kui Kurru meile tuli, kartis ta kõike ja kõiki, nüüd kardab Dobby Kurrut.
Kurru, Miki, Ramses
(3 looma)
Üldinfo
Id:
5551
Arhiiviviide:
EFITA, F25-003-0005, 3595
Kogumise aasta:
Jututüübid:
-
Vastaja
Sünniaasta:
Sugu:

Mul on praegu kaks ja üks kolmas suri aasta tagasi. Surnu, Kurru, nimi tuli tema emalt, sest nad oli väga sarnased. Miki nimi tuli minu tädilt, põhjuseks oli, et mu aastane nõbu suudaks seda öelda. Ramsese nimi aga tuli ühest raamatust.
, Kurru
(2 looma)
Üldinfo
Id:
6198
Arhiiviviide:
ERM KV 1113, 27.2
Kogumise aasta:
Nimed
Vastaja
Sünniaasta:
Sugu:
Asukoht:

1. Loetlege, milliseid lemmikloomi on Teil olnud ja millal.
Esimene kord 1992 kuni 2003 ja nüüd alates 2004 aasta sügisest.
2. Kelle soovil lemmikloom võeti? Kas kaalutleti pikalt või tuli see äkkotsusena? Millised olid poolt-ja vastuargumendid?
Esimene kord äkkotsusena maakodust väikese pojana. Praegune kass tuli ise endale kodu otsima. Sai otsitud mitmeid võimalusi maakodu piirkonnas talle uue kodu või ka endise kodu leidmisel, aga lõpptulemusena ei saanud enne rahulikku enesetunnet, kui kass sai toodud linnakoju st. Tallinna tubaseks loomaks. Kass ilmus ise maakoju, oli nälginud välimusega ja loomulikult ei tulnud kohe minu lähedale. Vestlesin temaga ja kuna nime ei teadnud, siis lihtsalt hakkasin kurrutades hüüdma teda. Ta reageeris sellele ja nii jäigi nimeks Kurru. Panin talle süüa-juua ja nii ta harjus minuga ja lootis minu peale. Käisin maakodus nii 2-3 korda nädalas kevadest hilissügiseni. Kuna kassi endist kodu ja ka head uut perenaist ei olnud võimalik leida, tuli mul otsustada. See ei olnud küll alguses mu soov, aga lõpuks olin ma temasse ikkagi omamoodi kiindunud ja oli ka nagu kohustus tema eest edasi hoolitseda. Kurru on isane ja väga „soliidne“ kass. Linnakorterisse tuues ma panin talle liivakasti, viisin ta sinna juurde ja ütlesin, et see on sulle vajalik koht. Algul tutvus ümbrusega ja kui tuli vajadus liivakasti järele, läks kohe õigesse kohta.
5. Milliseid kanaleid pidi saate oma lemmiklooma puudutavat teavet (loomaklubid, tuttavad, raamatud, internet, lemmikloomaajakirjad vms)?
Tuttavad, raamatud, internet.
8. Kes Teie peres looma eest põhiliselt hoolitseb: käib jalutamas, puhastab puuri, toidab, peseb jne? Kirjeldage oma tavalist päeva ja loomaga seotud toimetusi. Hinnake, kui palju aega oma päevast Te keskmiselt loomaga tegeldes veedate.
Kassile kulub päevas ikka paar tundi. Toidan ja koristan põhiliselt mina. Suhtlemisega saab meeleldi hakkama ka elukaaslane, võib-olla on õigem öelda isegi, et kass temaga. Mina ajan kassiga juttu, ta „räägib“ mulle vastu ja hääletoonist on kohe selge, kas meil on meeldiv teema käsil või on ta noomituse ära teeninud.
9. Kas ostate oma lemmiklooma jaoks spetsiaalset toitu või valmistate toidu ise? Miks?
Ostan spetsiaalset toitu ka, aga põhiliselt ikka sedasama, mida ise sööme. Näiteks meeldib kassile keedetud juurvili, teen selle peeneks tema jaoks.
10. Millistel puhkudel on Teil tulnud pöörduda oma lemmiku pärast loomaarsti poole? Kas olete mingeid looma terviseprobleeme osanud ise lahendada? Milliseid? Kuidas suhtute lemmikloomade vaktsineerimisse, kas see on vajalik?
Ma ei saanud hakkama talle ussitablettide andmisega ja läksime arsti juurde. Järgmine käik on ees ootamas marutaudi vastu vaktsineerimiseks.
13. Kus ja milline on looma pesa või tuba, õues peetavate loomade puhul nende varjualune? Kas lemmikloomal on lubatud kogu majas/korteris/õues ringi liikuda? Kui mitte, kuidas on looma ala piiratud ja miks? Kas lemmikloomal on lubatud tulla voodisse?
Kassil on oma magamiskoht, aga talle meeldib ka voodis magada ja eriti siis, kui on vahetatud puhas voodipesu. Kuna me elame 2-toalises korteris, siis ühte tuppa ma ei ole lubanud kassil minna. Kui unustab ära, et talle pole sinna lubatud minna, siis ütlen natuke kõvema häälega ei ja ta kuulab. Kõigis teistes ruumides saab ta vabalt liikuda.
14. Kas olete võtnud oma lemmiklooma kaasa pikemale reisile (välismaale, puhkusele) või jääb ta sellistel puhkudel maha? Kuidas olete Teie sellised olukorrad lahendanud? Millises vahendis Te oma looma transpordite (puur, kast, korv vms)? Kas võtate oma lemmiklooma kaasa näiteks linnaskäikudele, peole, külla? Kas olete kasutanud loomahotelli teenuseid? Miks?
Suvel ei ole ma kassi maakoju kaasa võtnud puukide pärast ja kuna elukaaslane ka viibib meelsamini linnas, siis nad jäävadki kahekesi koju.
17. Kas Teie arvates on võimalik looma eest liiga palju hoolitseda? Kust Teie arvates läheb piir vajaliku hoolitsemise ja ülehoolitsemise vahel?
Arvan, et vahest siiski tegeldakse ja hoolitsetakse narruseni looma eest, näiteks eelmise punkti spasse viimise küsimus või vahel üsna kentsakad riided.
18. Mille poolest erineb tänapäevane lemmiklooma eest hoolitsemine nõukogudeaegsest?
Võimaluste ja kogemuste poolest.
19. Lemmiklooma surm. Kas ja kuidas korraldati matmine? Kas otsustasite võtta uue looma või mitte?
Surm jätab ikka pikaks ajaks tühja koha ja kohe ei tahtnud uut looma võtta. Matmise korraldamise andsin asjaga tegelevale firmale, kuna oli jaanuari lõpp ja ise ei tulnud sellega toime.
20. Milliseid „kodureegleid” olete oma loomale õpetanud (puhtusepidamine, ei tohi lillepotis või -peenras kraapida, laualt toitu võtta vms)? Kuidas on puhtusepidamine korraldatud?
Kass ei ole kordagi üritanud võtta laualt toitu ja mingeid probleeme ei ole puhtusepidamisega. Kraapimiseks valis endale ühe tabureti ja see ongi nüüd tema jaoks.
25. Millised on Teie peres olnud laste kohustused loomade suhtes? Kas lapsed hoolitsevad/mängivad/suhtlevad loomaga rohkem või vähem kui täiskasvanud? Kas laps Teie arvates vajab looma?
Arvan, et inimene vajab suhtlemiseks teist poolt. Loom on tihtipeale rahustavam ja tasakaalustavam partner.
27. Kas on mõni lemmikloom, keda Te mingil juhul ei peaks? Miks?
Kindlasti arvan et on. Näiteks ahv, kilpkonn, maod - kõik sellised, kes ei suuda ei elada meie keskkonnas.
30. Millised loomad Teie arvates saavad olla lemmikloomad? Kas on loomi, kes mingil juhul ei mahu mõiste „lemmikloom” raamidesse? Mille poolest, kui üldse, erineb „lemmikloom” „koduloomast”? Kas „lemmikloom” on ainult loom, kellel pole mingit praktilist otstarvet?
Tihtipeale saab koduloomast ka lemmik, näiteks lammas, hobune, kana, hani ja iga selline loom, kes on majapidamises toodangu eesmärgil soetatud.
31. Miks Teie arvates peavad inimesed lemmikloomi?
Suhtlemisvajadusest, vajadusest hoolitseda ja armastada.