Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Seminar kriisi(de) kajastusest ajaveebis

Esmaspäeval, 11. jaanuaril 2021 algusega kell 11.00 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna ja Eesti-uuringute Tippkeskuse nüüdiskultuuri uuringute töörühma seminar.
Triinu Ojamaa peab ettekande "Koroonakriisi kajastusi blogis "Maha äng"".
Sissejuhatuseks tutvustab kõneleja blogi kui žanri arengut alates 1999. aastast, samuti blogipidamise teaduslikke käsitlusi.
Blogimisaktiivsus tõusis 2000. aastate alguses plahvatuslikult kahel põhjusel. Esiteks käivitusid blogiteenuste platvormid, mille kasutamine ei nõudnud erilisi IT-oskusi. Teiseks leidsid aset kogu maailma šokeerinud sündmused: 11. septembri terrorirünnakud (2001) ja Iraagi sõda (2003). Sõja ülekanded reaalajas tõid surma ja hävingu otse inimeste turvalistesse kodudesse ning tekitasid vajaduse jagada osaduse kogemist, tundeid ja mõtteid. Blogimine pakkus selleks lihtsat võimalust.
Globaalse kriisina paigutub koroonakriis nende sündmuste ritta, mis võiksid mõjutada inimeste blogimiskäitumist. Kas ja kuidas see tegelikult ilmneb, selgub juhtumianalüüsist, mille fookuses on ulmekirjaniku ja luuletaja Triinu Merese, tuntud ka kui ’väga väga naine’, blogi Maha Äng, mis sisaldab 2857 postitust aastatest 2008-2020.
Koguneme Teamsis
Toetavad uurimisprojekt EKM 8-2/20/1 ja Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus TK 145).

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO