Pallimäng. Kool

Pealkiri

Pallimäng. Kool

Tekst

Kooli saab hulgana mängida. Ühed on koolilapsed ja neid võib olla niipalju kui tahes ja üks on kooliõpetaja. Koolilapsed on reas ja õpetaja on nende vastu. Esimeses mänguosas viskab õpetaja lapsele palli kätte ja laps viskab palli õpetajale tagasi. Siis kordub see niikaua, kui kõik lapsed on läbi mänginud. Teiseks viskab õpetaja lapsele palli kätte, kuid laps viskab palli vahepeal maha ja siis, kui pall kargab üles, püüab õpetaja palli kinni. See kordub niikaua, kui kõik lapsed on saanud mängida. Kolmandaks viskab õpetaja palli maha ja siis, kui pall kargab üles, peab laps ta kinni püüdma. Siis viskab laps õpetajale palli jälle kätte. Ka see kordub niikaua, kui kõik lapsed on saanud mängida. Neljandaks viskab õpetaja enda kohal palli üles, püüab kinni ja viskab siis alles lapse kätte ja laps teeb niisamuti kui õpetaja ees tegi. Siis kordub see niikaua, kui kõik lapsed on läbi mänginud. Viiendaks viskab õpetaja palli lapsele, kuid siis lööb ainult laps pallile vastu. See kordub ka niikaua, kui kõik lapsed on saanud mängida. Kuuendaks pöörab õpetaja laste poole selja ja viskab siis palli üle pää lapse kätte, laps peab ka niisamuti õpetajale vastu viskama. Ka see kordub niikaua, kui kõik lapsed on saanud mängida.
Lapsed peavad mängides hoolsad olema. Kui õpetaja viskab ja laps laseb palli maha kukkuda, pannakse ta sinna rea otsa, kust mänguga alati, ja kui teised saavad kõik mängitud, teeb õpetaja eksija-lapsega uuesti seda, missuguse mänguga ta eksis. Teistega hakkab ta jälle järgmist mängu mängima. Kui aga õpetaja ei saa palli kätte, kui laps viskab, ei tee see viga midagi.

Täisviide

ERA II 89, 220/2 (6) < Järva-Madise khk., Albu v., Orgmetsa as., Sepa t. – Ilse Kokk, Rava algkooli õpilane, s. 1921 (1935)

Maakond

Koguja

Kihelkond

Järva-Madise