Tekstid (1 tulemus)

Fifi, Galsi Just Fifi, Liisu, ...
(3 looma)

1. Loetlege, milliseid lemmikloomi on Teil olnud ja millal.
Mul on olnud kaks hamstrit siis kui ma olin 11-aastane sain ja mõlemad surid siis kui olin 14-aastane. Kui olin 13 sain koera.
2. Kelle soovil lemmikloom võeti? Kas kaalutleti pikalt või tuli see äkkotsusena? Millised olid poolt- ja vastuargumendid?
Hamstrid võtsime äkkotsusena, isa ostis, ema polnud sellega üldse nõus. Me õega tahtsime juba väga väikeselt koera saada, aga vanemad polnud nõus. Võttis mitu aastat enne, kui nad otsustasid, et on nõus koera võtma. Me elame korteris ja sellepärast nad nõus polnudki, lõpuks suutsime nad nõusse rääkida.
3. Kuidas Te lemmiklooma saite (tuttavalt, varjupaigast, kuulutuse peale, klubi kaudu vms)? Kas ostsite või anti muidu ära? Milline oli hind?
Me ostsime koera kuulutuse kaudu, hind oli 2500.
4. Kuidas on olnud Teie lemmikloomade nimed? Kas igapäevase hüüdnime ja "pärisnime” vahel oli erinevus? Kuidas nimepanek otsustati?
Hamstritele panime nimeks Pipi ja Liisu. Koera üle mõtlesime, koerale oli juba perekonna poolt pandud täisnimi Galsi Just Fifi, ei tahtnud seda muuta, kuna nimi oli koera ema järgi pandud. Hüüame teda lihtsalt Fifiks.
5. Milliseid kanaleid pidi saate oma lemmiklooma puudutavat teavet (loomaklubid, tuttavad, raamatud, internet, lemmikloomaajakirjad vms)?
Teavet saame raamatutest, internetist ja telesaadetest.
6. Kas mood on Teid lemmiklooma valikul mõjutanud (erinevad tõud, looma suurus, pikk või lühike karvastik, värvus jne)? Kas looma tõupuhtus on Teie jaoks oluline? Miks?
Ei mood ei ole oluline, tõu valisime sellepärast, et mulle ja mu õele meeldis see tõug kõige rohkem, tahtsime küll puhast tõugu, aga väga suurt rolli see ei mänginud.
7. Kas olete osalenud oma lemmikuga loomanäitustel? Kui jah, siis kirjeldage palun näitustel käimisega seonduvat. Kuidas Te sellistesse näitustesse suhtute?
Ei ole kunagi osalenud ja ei poolda seda, kuna minu arvates pole see loomaga õige käitumine.
8. Kes Teie peres looma eest põhiliselt hoolitseb: käib jalutamas, puhastab puuri, toidab, peseb jne? Kirjeldage oma tavalist päeva ja loomaga seotud toimetusi. Hinnake, kui palju aega oma päevast Te keskmiselt loomaga tegeldes veedate.
Loomaga tegeleme õega korda-mööda, ükspäev käin mina temaga kolm korda päevas jalutamas, söödan teda, kammin teda järgmine päev tegeleb sellega õde.
9. Kas ostate oma lemmiklooma jaoks spetsiaalset toitu või valmistate toidu ise? Miks?
Ostame valmis toitu ja vahel teeme ise, sõltub sellest, kuidas ise tahame.
10. Millistel puhkudel on Teil tulnud pöörduda oma lemmiku pärast loomaarsti roole? Kas olete mingeid looma terviseprobleeme osanud ise lahendada? Milliseid? Kuidas suhtute lemmikloomade vaktsineerimisse, kas see on vajalik?
Loomaarsti poole oleme pöördunud tema haigete kõrvade pärast, vaktsineerimist pean ma vajalikuks.
11. Kuidas suhtute looma steriliseerimisse? Kas ja miks see on vajalik? Kui teil on steriliseerimata emasloom, kas annate talle tiinusevastaseid tablette?
Ei suhtu sellesse hästi.
12. Kas olete lasknud oma loomal järglasi saada? Kas see on lihtsalt
Ei ole lasknud järglasi saada.
13. Kus ja milline on looma pesa või tuba, õues peetavate loomade puhul nende varjualune? Kas lemmikloomal on lubatud kogu majas/korteris/õues ringi liikuda? Kui mitte, kuidas on looma ala piiratud ja miks? Kas lemmikloomal on lubatud tulla voodisse?
Meie lemmikloomal on lubatud kogu majas ringi joosta, pesa on tal tehtud esiku nurka, isegi voodisse vahel võib ta tulla.
14. Kas olete võtnud oma lemmiklooma kaasa pikemale reisile (välismaale, puhkusele) või jääb ta sellistel puhkudel maha? Kuidas olete Teie sellised olukorrad lahendanud? Millises vahendis Te oma looma transpordite (puur, kast, korv vms)? Kas võtate oma lemmiklooma kaasa näiteks linnaskäikudele, peole, külla? Kas olete kasutanud loomahotelli teenuseid? Miks?
Pole sellist juhust olnud, et perega kõik koos välismaale läheme, kui läheme maale reisib ta koos meiega autos.
15. Kas teate, millal on Teie lemmiklooma sünnipäev? Kas tähistate tema sünnipäeva? Kuidas?
Teame küll millal tema sünnipäev on ja ikka omamoodi tähistame, viime ta metsa, kus talle väga meeldib, lubame maiustada.
16. Kas olete oma lemmikloomale riideid ostnud või õmmelnud? Milliseid? Kas Teie lemmikloomal on mänguasju? Milliseid? Kas olete hankinud spetsiaalseid vahendeid oma lemmiklooma pesemiseks, karvade või naha korrashoiuks, ehtimiseks? Kas olete viinud või sooviksite viia oma looma spaasse?
Meie lemmikloomal on palju mänguasju ja tema pesemiseks kasutame spetsiaalseid vahendeid.
17. Kas Teie arvates on võimalik looma eest liiga palju hoolitseda? Kust Teie arvates läheb piir vajaliku hoolitsemise ja ülehoolitsemise vahel?
Minu arust ei saa kunagi hoolitseda looma eest liigselt.
18. Milliseid „kodureegleid” olete oma loomale õpetanud (puhtusepidamine, ei tohi lillepotis või -peenras kraapida, laualt toitu võtta vms)? Kuidas on puhtusepidamine korraldatud?
Ei tohi tuppa pissida, laualt toitu võtta. Kui ta midagi sellist teeb saab karistada.
19. Kas olete oma lemmikloomale mõnda trikki õpetanud? Millist? Kuidas õpetamine kais? Kas peate vajalikuks põhjalikumat dressuuri (koertekool vms)? Miks?
Meie koer oskab käsu peale istuda, lamada ja kõrval käia, õpetamine algas kutsikast peale maiustustega meelitades. Koertekoolile mõtlesime, aga ei jõudnud selleni, muidu pean seda vajalikuks, sest sealsed koerad on tõesti väga sõnakuulelikud.
20. Te räägite oma lemmikloomaga? Kas Teie arvates loom mõistab inimese meeleolu või kõnet? Tavaliselt arvatakse, et mõtlemine on omane ainult inimesele ja mitte loomadele. Kas olete sellega nõus?
Jah räägin oma lemmikloomaga, arvan,et koer mõistab inimese meeeleolu ja kõnet seda inimese hääletoonist ja käitumisest. Arvan, et loomadel on samuti omamoodi mõttemaailm.
21. Millised on Teie peres olnud laste kohustused loomade suhtes? Kas lapsed hoolitsevad/mängivad/suhtlevad loomaga rohkem või vähem kui täiskasvanud? Kas laps Teie arvates vajab looma?
Meie peres suhtlevad ja mängivad koeraga rohkem mina ja õde, kuid ka vanemad pööravad talle tähelepanu. Laps vajab looma, see õpetab teda olla kohustatud millegi ees.
22. Kas pärast lemmiklooma võtmist olete hakanud rohkem suhtlema teiste loomapidajatega (ümbruskonnas elavatega, klubiliikmetega vms)?
Ei ole.
23. Kas on mõni lemmikloom, keda Te mingil juhul ei peaks? Miks?
Mingil juhul ei peaks rotte ja ka usse ja enam ei taha ka hamstreid. Nad ei ole minu jaoks õiged kodu loomad.
24. Kas teate näiteid, et mõnesse mittekodulooma on hakatud suhtuma nagu lemmikusse või seltsilisse (rasvatihane, metskits, hiir)?
Mul elab kõrval majas üks naine kes käib igal hommikul ja õhtul tuvisid toitmas ja ta on aidanud vigastatud tuvisid ja neid endale koju võtnud.
25. Mida arvate eksootiliste ja ebatavaliste loomade pidamisest (minisiga, madu, iguaan, piraajad)?
Ei meeldi kohe üldse.
26. Millised loomad Teie arvates saavad olla lemmikloomad? Kas on loomi, kes mingil juhul ei mahu mõiste „lemmikloom” raamidesse? Mille poolest, kui üldse, erineb „lemmikloom”
Lemmikloom on minu jaoks eelkõige koer ja kass, kuid tegelikult arvan, et lemmikloom on just see, keda inimene armastab ja teda oma kodus peab ja alati ei pea see olema loom, kellel pole praktilist otstarvet.
27. Miks Teie arvates peavad inimesed lemmikloomi?
Lemmikloomad toovad majja rõõmu ja nad on armsad, nende eest tahetakse hoolitseda ja neid armastatakse.