Ingrid Sarvele


Teadmiseks lugejajale

Käesolev sait on mõeldud õppematerjaliks Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule õppetooli juures loetava valikkursuse "Eesti lühivormide allikaloost" eksami sooritajatele. See on 1-õppenädalase mahuga kursus, mida suuliselt ei loeta. Kogu materjal tuleb omandada siinse netisaidi (või osalt ka trükiallikate) põhjal (4. peatüki lõpuosa on hetkel veel konstrueerimisel). Ühtlasi on see raamatusarja "Sissevaateid folkloori lühivormidesse" II osa e-versioon.
Raamatu tervikkäsikirja saab laadida ka oma arvutisse või flopile klikates järgnevat nuppu:
Mittestandardsed karakterid (nt. kreeka ja balti tähemärgid, nn. žutikud jmt.) on esitatud UNICODE-süsteemi tähistega ja lõikude vertikaalvahede täpsustamiseks tekstis on kasutatud nn. laadilehti (style sheets). Seetõttu on raamatu häireteta lugemiseks soovitav, et vaataja arvuti ja brauser neid vahendeid toetaksid.
Lugemine on mugavaim, kui
1) op-süsteemiks on Windows 95, NT või uuemad;
2) kasutatakse brauserit Netscape Navigator 4.0...4.7;
3) paletis on vähemalt 65536 värvi.
Sait on vormistatud ning parimini vaadatav 17-tollise monitoriga, kuid (eriti vanemate brauserite ja/või väiksemate monitoride korral) saab vaadata ka freimideta "laiekraanilist" varianti:

Kõik märkused avastatud näpukate ja põhimõttelisemate puuduste kohta, samuti muud kommentaarid, küsimused jne. palume saata autorile aadressil:
kriku@haldjas.folklore.ee