Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

UNESCO õppetooli avaüritus 2. mail 2019 Tartu Ülikoolis

7. märtsil sõlmisid UNESCO peadirektor Audrey Azoulay ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser koostöökokkuleppe, mis loob ametliku koostööraamistiku UNESCO ja alates 2018. aastast kultuuriteaduste instituudi koosseisus tegutsenud vaimse kultuuripärandi rakenduslike uuringute UNESCO õppetooli vahel. Õppetooli juhatab kultuuriteaduste professor ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma.
TÜ ja UNESCO koostöökokkulepe järgib kultuuriteaduste instituudi arengueesmärki õppe- ja teadustegevuse rahvusvahelistumise suunal, realiseerides ühtlasi laiemalt TÜ strateegilist arengukava riigisisese ja -välise koostöö osas. UNESCO õppetooli keskseks ülesandeks on võrgustumise edendamine. Seda eesmärki täidab ka tulevane loengupäev.
Päevakava (Ülikooli 16-212)
11.00-11.15 Avasõnad
11.15-12.15 Katherine Borland (Ohio State University, USA) “That is Maine”: Local Character Stories and the Narrative Negotiation of Difference"
12.15-13.15 Anita Vaivade (Latvian Academy of Culture, Läti) "Legal Encounters on Intangible Cultural Heritage"
13.45-15.00 Magistrantide projektide tutvustused, arutelu ja lõpusõnad
Teesid ja rohkem infot ettekandjate kohta leiab siit: https://www.flku.ut.ee/et/uudised/kulalisloengud-kohalike-pihta-kaivatest-anekdootidest-seadusandlusest-vaimse-kultuuriparandi
Korraldajad:
professor Kristin Kuutma, kristin.kuutma@ut.ee
vanemteadur Elo-Hanna Seljamaa, elo-hanna.seljamaa@ut.ee
Ürituse toimumist toetavad ERASMUS+ õppejõuvahetus ja Eesti Teadusagentuuri rahastatavad projektid "Kultuuripärand kui ühiskondlik-kultuuriline ressurss ja probleemne valdkond” (IUT34-32) ning "Folkloristlik vaade kuulumisele ja mitte-kuulumisele Eestis” (PSG48).

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO