Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS2018

Eesti Kirjandusmuuseumis Tartus toimub Teadlaste Ööl 28. septembril Eesti esimene humanitaarainete õpilaskonverents HUNTS2018.
HUNTS on mõeldud õpilastele üle Eesti, kes seisuga september 2018 õpivad 9.-12. klassis. „Konverentsiga soovime teadvustada laiemalt humanitaarainete vajalikkust Eesti riigile ja ühiskonnale ning avada noortele humanitaarteadusi kui üht võimalikku karjäärisuunda,“ ütles konverentsi üks korraldajatest, Kirjandusmuuseumi teadur Ave Goršič. „Noored on oodatud koos konverentsile kutsutud teadlastega arutlema uute ja innovatiivsete meetodite ning vaadete üle“.
Konverentsil astuvad üles 19 koolinoort mitmelt poolt Eestist, kes arutlevad teatri, televisiooni, kirjanduse, keele, (rahva)muusika ja ühiskondlike teemade erinevate aspektide üle. Konverentsipäeva õhtul kl 18 toimub õpilaste ja tegevteadlaste (Taive Särg (EKM), Kristiina Johanson (TÜ), Sigrid Solnik (RAK)) vahel debatt humanitaarteaduste vajalikkuse ja perspektiivide üle. Debatti juhivad Karl-Andreas Meus ja Hanna Simona Allas (HTG). Konverents ja arutelu on avatud ka linnarahvale. Päeva lõpetab Lilla Daami ringkäik Eesti Kirjandusmuuseumis.
Konverentsi kavaga on võimalik tutvuda aadressil http://www.kirmus.ee/est/teenused/hunts2018
HUNTS2018 korraldajad on Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Hugo Treffneri Gümnaas um. HUNTSi toetavad veel Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus) ning Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Eesti Teadusagentuur (teaduse populariseerimise projektikonkurss 2018).
Lähem teave:
Ave Goršič (Eesti Kirjandusmuuseum) 7 377 737
Koduleht: http://www.kirmus.ee/est/teenused/hunts2018
Facebook: HUNTS2018
E-post: hunts@kirmus.ee

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO