Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

18. aprillil toimub seminar värvidest ja värvinimetustest

Esmaspäeval, 18. aprillil algusega kell 11.00 esineb Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna ja Eesti-uuringute Tippkeskuse veebiseminaril Mari Uusküla ettekandega "Värvidest psühholingvisti pilguga".
Värvid ümbritsevad meid kõikjal. Nii on igal eksperdil ja tavainimesel värvidest oma nägemus ja arvamus. Värviuurimine on interdistsiplinaarne teadus, kuna üksikud erialad ei suuda anda ammendavaid vastuseid ühelegi uurimisküsimusele. Seminaril teeme sissejuhatuse sellesse, mis on värvid ja kuidas neist psühholingvisti pilgu läbi rääkida. Üheks võimaluseks on uurida värvide nimetamist eri keeltes ja kultuurides, teiseks värvide ja emotsioonide seoseid, kolmandaks värvide assotsiatsioone ehk vabu seoseid sõnade vahel, mis annavad meile pildi sellest, kuidas meie teadmised on organiseeritud ja mis millega haakub.
Seminar Teamsis, 18. IV 2022 kell 11.00
Click here to join the meeting
Esinejast.
Mari Uusküla on lingvist ja tõlketeadlane, kes uurib keele, taju ja mõtlemise omavahelist mõju ja suhteid. Tal on magistri- ja doktorikraad Tartu Ülikoolist, lisaks on ta end täiendanud Budapestis Eötvös Lorándi ülikoolis ja Firenze ülikoolis. Tema täpsem teadushuvi on keeletüpoloogia, keele ja taju liigitamine, võrdlev keeleteadus ning psühholingvistika ning ta uurib, kuidas nimetatakse ja kategoriseeritakse värve eri keeltes (eesti, ungari, itaalia, tšehhi, soome, vene jt). Viimasel ajal on tema huviorbiidis maastikusõnad. Ta on kaastoimetanud kogumiku "Color Language and Color Categorization" (2016) ja avaldanud artikleid ka psühholoogiaajakirjades. Ta õpetab Tallinna ülikoolis psühholingvistikat, antropoloogilist lingvistikat, semantikat ja pragmaatikat ja on olnud mitmete edukate magistritööde juhendaja. Mari Uusküla on õpetanud mitmes Euroopa ülikoolis, nt Roskildes, Veronas, Milanos ja Budapestis.
Info: mare.kalda@folklore.ee
Kõik on oodatud kuulama ja arutlema!
Seminari toetavad Eesti Kirjandusmuuseumi teadusprojekt EKM 8-2/20/3, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus TK145).

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO