Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Sügiskool "Dialoogid keskkonnaga" 21.-22. novembril Pühajärvel

21.-22. novembril 2019. aastal toimub Eesti Kirjandusmuuseumi eestvõttel humanitaarteaduste doktorantidele suunatud iga-aastane rahvusvaheline sügiskool, mis seekord kannab pealkirja „Dialoogid keskkonnaga“.
Nagu mitmes muuski distsipliinis, on ka humanitaarteadustes viimastel aastatel üha enam fookuses keskkonnateemad. Sügiskooli ettekanded ja arutelud lähenevad keskkonnatemaatikale avaralt ja interdistsiplinaarselt: vaadeldakse keskkonnaga seotud keelekasutust, usundilist mõtlemist ja pühadusetaju, emotsioone ja hirme, filosoofiaid ja elamisviise, samuti heli- ja visuaalmaastikke, jõudes välja linna- ja tehnokeskkondadeni. Juttu tehakse muuhulgas humanitaarteaduste rollist keskkonnaprobleemide ja muude keskkonnaga seotud teemade uurimisel, andmete kogumisel ja töötlemisel, aga ka uurimistulemuste esitlemisel laiemale avalikkusele.
Ettekandeid-töötube viivad lisaks Eesti asjatundjatele läbi valdkonna tunnustatud eksperdid mujalt, näiteks lahkab Minna Opas (Soome) oma välitööde põhjal inimeste ja looduse suhteid Amasoonias, Anna-Sophie Jürgens (Saksamaa/Austraalia) keskendub parasiitide kujutamisele mitmesugustes meediaväljundites, Ekaterina Velmezova (Šveits) annab koos Kalevi Kulliga ülevaate keskkonna käsitlemisest eelkõige Tartu semiootika ja keeleteaduse näitel ning Marjetka Golež Kaučič (Sloveenia) visandab zoo- ja ökofolkloristika uudseid võimalusi. Lisaks hõlmavad ettekanded ka laia ajalise diapasooni, ulatudes eelajaloolistest allikatest zooarheoloogias kuni moodsaimate loomamõistatusvormideni parömioloogias.
Kirjandusmuuseum viib ürituse läbi keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli partnerina, kuid esinejate hulgas on nii folkloriste, etnolooge, meediauurijaid, arheolooge, religiooniteadlasi kui semiootikuid. Sügiskooli üks eesmärke on kokku viia erinevate valdkondade teadlased ja kraadiõppurid, algatada mitmetasandilisi dialooge ning lähendada doktorante-magistrante interdistsiplinaarse teadusmaailma argipäevale, andes sel moel õppetööle praktilise lisamõõtme ja -perspektiivi.
Ürituse toimumist rahastavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Kirjandusmuuseumi ASTRA projekt EKMDHUM, Eesti-uuringute Tippkeskus) ja Eesti Kirjandusmuuseum (IUT22-5).
Lisainfo: Reet Hiiemäe, reet@folklore.ee
https://folklore.ee/CEES/doktorikool/sk2019/index.html

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO