ERA näitused


OOTAMATU ERA

Folkloristid on traditsioonidest kinni pidav rahvas. Nad käivad traditsiooniliselt mööda Eestit ja koguvad traditsioonikandjatelt eelistatavalt traditsioonilisi jutte ja laule. Muul ajal istuvad nad oma tööruumides laua taga ja uurivad traditsiooniliselt arhiivi kogutud materjali.

Ka fotod, mida folkloristid on teinud või mis on neist tehtud, järgivad teatavaid traditsioone. Enamasti pildistatakse traditsioonikandjaid või traditsiooniga seotud kohti-esemeid. Või siis jääb pildi peale folklorist oma traditsioonilise tegevuse juures — küsitledes või arhiivis töötades.

Aegajalt on kaamerasilm tabanud aga folkloriste ka ootamatutes kohtades ootamatuid tegusid tegemas. Need pildid on jäänud reeglina arhiivi, kuna oma ebatavalisuse tõttu jäävad nad enamasti asjalikest väljaannetest ja näitustelt välja. Siiski neid pilte mäletatakse ja mäletatakse ka nendega seonduvaid lugusid.

Eesti Rahvaluule Arhiivi juubeli puhul räägitakse palju häid sõnu vajalikest traditsioonidest. Rõõmustagem aga ka selle üle, et meie kolleegid meid ootamatutes olukordades veel aastategi pärast suudavad üllatada.

Rõõmsat äratundmist!

Näituse koostas Liina Saarlo
Näitus avati ERA trepigaleriis 24. septembril 2002


ESIMENE


üles
ERA
HALDJAS
KIRMUS