Eesti Rahvaluule

Avaleht | Kontakt | KKK | Otsing | Folklore.ee-st | English | Deutsch

Uudiste arhiiv

Loeng Pakistani rahvaste kultuurist ERM-i loengusarjas "Maailm ja rahvad"

Eesti Rahva Muuseumi loengusarja "Maailm ja rahvad" sügishooaja kolmandas loengus kõneleb külalisdoktorant Atifa Durrani teemal “Pakistan – puhta ja elusa kultuuriga maa”.
Loeng toimub 13. novembril 2018 algusega kl 18.00 Eesti Rahva Muuseumis Maailmafilmi saalis (Muuseumi tee 2, Tartu, A-sissepääs).
Pakistani ühiskond ja kultuur hõlmab arvukaid etnilisi gruppe: nagu pandžabid, saraikid, kašmiirid, sindid, belutšid, puštud jne. Pakistani rahvaste kultuur on olnud suuresti mõjutatud nii Lõuna-Aasia, Türgi kui ka Kesk-Aasia naabrite poolt. Peale etniliste mõjude on kultuuri tugevalt kujundanud ka islam, mis jõudis sellesse piirkonda aastal 700. Enamik Pakistani kodanikke kuulub keeleliselt indoiraani keelte gruppi. 2017. aasta rahvaloenduse järgi oli Pakistani rahvaarv üle 207 miljoni, mis teeb neist maailmas rahvaarvult viienda riigi.
Pakistan on tänu oma paljurahvuselisusele mitmekülgse kultuuriga maa. ERMis peetav ettekanne annab ülevaate Pakistani kultuuride mosaiigist, hõlmates sotsiaalset kultuuri, folkloori, ülevaateid laatade- ja peokultuurist, kunstist, kirjandusest ja arhitektuurist. Pakistani kultuur on äärmiselt mitmekesine – oma ERMis peetava ettekandega “Pakistan – The Land of Pure and Vibrant Culture” avab loengupidaja Atifa Durrani selle esileküündivamaid aspekte.
Loengu kaaskorraldaja sel sügissemestril on TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakond.

Valid XHTML 1.0! Valid CSS! Powered by FreeBSD PostgreSQL Powered Eesti Kultuurkapital

Copyright © 2004-2005 EKM FO