Hugo ja komeet
1950. kuni 1985. a on Hugo Raudsaare ametiks olnud komeetide ja asteroidide (pisiplaneetide) vaatlemine ning nende orbiitide uurimine. Kindlasti on ta Eestis kõige rohkem komeete näinud inimene. Oma 35 tööaasta jooksul on ta vaadelnud 42 komeeti. Lisaks veel muidugi kaks viimast iludust, Hyakutake ja Hale-Bopp. Pildil on Arend-Rolandi komeet. See on üks huvitavamaid komeedipilte, mis tal on õnnestunud üles võtta. Sel on näha kolm saba tavalise kahe asemel. Kolmanda saba olemuses ei olnud pikka aega kindlat seisukohta. Mitmedki uurijad pidasid seda näivaks, optiliseks illusiooniks.
Arend-Roland
H. Raudsaar

Hale-Bopp
H. & J. Jaaniste
Hale-Bopp märtsis 1997. See ilus ja uhke komeet oli kindlasti nähtutest kõige ilusam. Juuresoleva foto tegid Helle ja Jaak Jaaniste, kasutades Fujicolor 800 värvifilmi 1.5 minutiga. Võrreldes omaaegsete Hugo pusimistega, on pildistamine muutunud oluliselt lihtsamaks. Enam kui kümme korda lühema ajaga ja lihtsama aparatuuriga saab täiesti kvaliteetse värvilise pildi. Nii palju on siis tehnoloogia arenenud.


Sama Hale-Bopp'i komeet 1998.a veebruaris. Nüüd juba kauget komeeti pildistati ESO observatooriumi Shmidti kaameraga. Ka sel komeedil on kolmas saba kergesti eristatav. Õigus oli nendel astronoomidel, kes väitsid, et kolmas saba on tekkinud tuumast välja paiskunud raskematest osakestest. Päikesetuule tõttu lahkub komeet Päikese juurest saba ees, raskematest tükikestest moodustub aga komeedi jälg, mis paistabki kolmanda sabana.
Hale-Bopp2
ESO

Petzval
Petzval'i astrograaf

Hugo töötaski siin ööpimeduses. Pildistas komeete ja asteroide, selleks, et määrata nende positsioone ja seejärel orbiidielemente. Neist 42 komeedist sai ta 915 pilti, 230 pisiplaneedist tegi ta samuti 900 fotot.