Kogumisvõistlus „Minuga juhtus üks naljakas lugu“.

Sõnadega kuulge, minuga juhtus üks naljakas lugu… alustatakse sageli juttu nii töökaaslaste, sõprade kui perekonna seltsis.

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv ja huumoriajakiri „Pilkaja“ alustavad koostööprojekti tänapäevaste naljalugude kogumiseks. Ootame naljakaid jutte ja lugusid juhtumistest meie igapäevasest elust, lähemast või kaugemast minevikust. Tegu peaks olema kas iseenda või kellegi teise (pereliikme, sõbra, kolleegi jne) originaalse naljaka looga päriselust, mida on ka ehk aeg-ajalt edasi räägitud, olgugi et väikeste muudatustega. Võimalike teemade valik on väga lai: töö ja puhkus, argipäev ja pidupäev, olme ja tehnika, lapsed ja täiskasvanud, aprillinali ning teistele tehtud vembud jne.

Lugusid hinnatakse Kirjandusmuuseumi ja „Pilkaja“ ühisþürii poolt ning parimad saavad pärjatud ka auhindadega. Laekunud lugusid avaldatakse huumoriajakirjas „Pilkaja“ ja selle veebiväljaandes, kus saatja võib soovi korral jääda anonüümseks. Kõik kogutud lood jäävad tallele Eesti Rahvaluule Arhiivi.

Ootame saadetisi kuni 15. jaanuarini 2013 järgmistel aadressidel:
Kirja teel:Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Vanemuise 42, Tartu 51003.
E-postiga:kratt@folklore.ee ja http://www.facebook.com/Pilkaja
Lisainformatsioon Eesti Rahvaluule Arhiivi ja ajakirja Pilkaja veebilehtedel ning telefonitsi: http://www.folklore.ee/era/kysitlus/ , tel. 7377730 ja http://www.pilkaja.ee/, Andrus Tamm, tel. 51 77 861.

Pilkaja ERA


september 2012

Kogumisvõistluse Minuga juhtus üks naljakas lugu“ kokkuvõte

Kokku osales kogumisvõistlusel 87 inimest ning laekus 791 lk. Osalejaid oli erinevatelt elualadelt, looduskaitseinspektorist mereväelaseni, väga palju kirjeldatigi töö-elu ning elu üldse lähiminevikus, Nõukogude-ajal. Ei puudunud ka teravama puändiga, anekdootlikud lood päris tänapäevast. Rohkelt oli situatsiooni- ja keelekoomikat, þürii ühe liikme Mall Hiiemäe sõnul saab lugude põhjal vaadelda ainukordse juhtumi rahvaluuleks muutumise teed. Lugude põhjal tuleb hästi tuleb nähtavale Eesti inimeste hinnang lähimineviku elule, edastatuna läbi huumoriprisma.
Kirjutajad olid pigem vanemad inimesed, aga ka kooliõpilasi ning noori. Rõõmustasid venekeelsed tööd, sest võistluse üleskutsed avaldati ka venekeelses meedias, oli ka võrukeelseid kaastöid. Oli neid, kes kirjutasid mitmekümne leheküljelisi kaastöid, aga oli ka neid, kes mobiiltelefonil toksisid lõbusa loo sisse ning selle teele saatsid. Võistlustööde hulgas oli ka emadelt-vanaemadelt kuuldud eelnevate põlvede lugusid, mis lisas kogutule ajalist dimensiooni.
Võistlust hindas þürii koosseisus: Mall Hiiemäe, Liisi Laineste, Risto Järv, Astrid Tuisk ja Kadri Tamm Eesti Kirjandusmuuseumist ning Andrus Tamm Pilkaja toimetusest.


1.-6. koht (tähestikulises järjekorras): Ulvi Hallikmäe, Tea Kink, Ainu Kään, Age-Li Liivak, Ene Raudkats, Anna Rinne.
7.-17. koht: Slava Almann, Maie Erik, Vaike Kalind, Galina Maljutina, Ellen Randoja, Evi Ringmäe, Helle-Maia Sonn, Eha Võso, Liina Valper, Veeriku kool (õpetaja Riin Grossmanni juhendamisel), Vassili Zaitsev.
Eripreemiad: Maret Luhari – mitmekülgse töö eest; Ado Jõks – murdekeelse töö eest; Vello Aplei – murdekeelse töö eest; Anu Laas – väljapaistva loo eest; Lembit Pukk – mereväe elu kajastava töö eest ning kauni vormistuse eest; Elle Toots – vaimuka loo eest; Elvina Janson – naljaka juhtumi kirjelduse eest; Pilvi Leesment – vaimukate lugude eest; Martin Erstu – vaimukate lugude eest; Antu Ott – vaimukate lugude eest.

Võistluse korraldamist toetasid raamatukauplus Rahva Raamat, Ajakirjade Kirjastus, kirjastused Hea Lugu, Koolibri, Tammeraamat ja kohvik DuNord.




märts 2013



Kogumisvõistluse toetajad:
Kirjastus Koolibri Rahva Raamat Hea lugu Ajakirjade Kirjastus Tammerraamat DuNord




Teised ERA küsitluskavad